OC na ciężarówkę

oc-ciezarowkaOd 1 stycznia 2014r. będzie można zarejestrować jedynie pojazdy, które spełniają normę Euro 6.

To oznacza, że w segmencie ciężkim ceny będą wyższe nawet o 14 tys. euro w porównaniu z przepisami Euro 5. Z tego też powodu wiele przedsiębiorstw transportowych rozważa odnowienie floty jeszcze w grudniu.

Wybór OC

Przy wyborze AC mamy do czynienia z sytuacją, gdzie różni ubezpieczyciele oferują nam w różnych cenach różne zakresy ochrony. W przypadku OC sytuacja jest trochę inna, ponieważ zakres ochrony jest dokładnie zdefiniowany w ustawie, która obowiązuje wszystkich ubezpieczycieli. Dlatego w wypadku OC naprawdę warto kierować się ceną. I tu uwaga… Różnice cenowe pomiędzy ubezpieczycielami mogą wynosić nawet kilka tysięcy złotych(!) Wszystko zależy od tego jak dany ubezpieczyciel traktuje historię przebiegu ubezpieczenia przewoźnika. Część ubezpieczycieli z uwagi na wysokie ryzyko ubezpieczania samochodów ciężarowych, nie nalicza zniżek. Często również osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą zapłaci za ubezpieczenia mniej niż np. spółki.

 

Co zrobić?

Jedyną rzeczą, którą należy zrobić przy wyborze OC na ciężarówkę jest porównanie ofert jak największej liczby ubezpieczycieli. Wtedy zyskamy przekrój cenowy ubezpieczeń i będziemy mogli zdecydować o tym, z kim najlepiej podpisać umowę.