Oferty finansowe od producentów dla transportu

producent

Producenci pojazdów ciężarowych oraz ciągników siodłowych –  oferta finansowania floty dla branży transportowej

Właściciele firm transportowych przed zakupem nowej lub używanej floty pojazdów coraz częściej zwracają uwagę na usługi dodatkowe, które mogą zaproponować im producenci ciężarówek. Należą do nich usługi finansowe, serwisowe, informatyczne , telematyczne, pomoc techniczna a nawet medyczna. To właśnie od nich w dużej mierze zależy decyzja wyboru określonej marki. Na co zatem mogą liczyć przewoźnicy i co mogą w ten sposób mogą zyskać?

Finansowanie floty

Producenci pojazdów ciężarowych oraz ciągników siodłowych już od kilku lat prześcigają się w ofertach sprzedażowych, które mogą zachęcić klientów do kupna ich marki. Wśród licznych propozycji największym zainteresowaniem cieszy się jednak oferta finansowania floty dla branży transportowej. Na polskim rynku kilku w wiodących graczy ma taką usługę w swojej ofercie. Warto przyjrzeć się jej bliżej i zdecydować, który wariant jest najlepszy. I tak:

  • Firma MAN Financial Services Poland oferuje dopasowane do potrzeb rozwiązania finansowe takie jak leasing oraz najem pojazdów użytkowych MAN Truck & Bus na rynku lokalnym i międzynarodowym. Dzięki temu inwestycje przewoźników są możliwe do zaplanowania i skalkulowania. W ramach wynajmu klient zamiast pełnej ceny zakupu opłaca tylko okres rzeczywistej eksploatacji. Może on liczyć na indywidualnie skalkulowane, niskie raty miesięczne przy minimalnym wkładzie własnym oraz pełną paletę usług serwisowych. Istnieje także możliwość doliczenia do czynszu ubezpieczenia, podatku drogowego, kosztu rejestracji pojazdu, pakietu serwisowego oraz MFI Truck Assistance. Przedmiotem wynajmu mogą być nowe samochody ciężarowe wraz z nadwoziami i urządzeniami, nowe autobusy, pojazdy używane oraz nowe naczepy i przyczepy. W ramach leasingu klient może nabyć najnowszą technologię MAN zachowując równocześnie elastyczność finansową. Uwzględniając możliwości finansowe klienta, firma oferuje optymalną ratę stanowiącą bezpieczną podstawę kalkulacji. W raty leasingowe można włączyć także ubezpieczenie. Po okresie finansowania można wykupić pojazd za wartość końcową zagwarantowaną w umowie lub zwrócić firmie MAN.
  • Firma Scania Finance Polska Sp. z o.o. oferuje elastyczne rozwiązania dotyczące usług finansowych , które mają zapewnić dostępne, przewidywalne koszty i ryzyka przez cały czas eksploatacji pojazdu. Scania zapewnia atrakcyjne rozwiązania finansowe dla pojazdów nowych i używanych, zabudów, przyczep, wyposażenia dodatkowego lub ich modyfikacji w formie leasingu operacyjnego i finansowego. Firma oferuje wartość i częstość płaconych rat dostosowane do indywidualnych potrzeb, stałe lub zmienne oprocentowanie, raty równe, sezonowe lub inne w zależności od charakteru działalności wnioskodawcy, okres trwania umowy od 24 do 60 miesięcy, atrakcyjne warunki ubezpieczenia dostosowane do warunków działalności transportowej oraz sprawne procesy administracyjne, dzięki czemu klient może poświęcić więcej czasu sprawom dla niego ważnym. Podpisanie umowy może nastąpić w siedzibie przewoźnika.
  • Mercedes Benz Bank Polska oraz Mercedes Benz Leasing Polska mają za zadanie tworzenie kompleksowej oferty finansowej dla wspierania sprzedaży pojazdów koncernu Daimler AG i ułatwienie dostępu do nich jak największej liczbie klientów. Firma oferuje finansowanie pojazdów (nowych i używanych) poprzez korzystny kredyt, leasing operacyjny z wysoką wartością i wynajem długoterminowy przy stałej racie miesięcznej, a także szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych. Klient może po zakończeniu umowy zwrócić pojazdy do leasingodawcy i zawrzeć kontrakt na kolejny leasing. Szeroki zakres oferowanych usług finansowych oraz pierwszorzędna jakość produktów przyczyniają się do konsekwentnego umacniania pozycji tej firmy na polskim rynku.
  • Firma Volvo Truck Poland pozwala wynająć samochód ciężarowy na jeden dzień lub nawet na rok. Oferuje ona wiele pojazdów i modeli, co pozwala na dokonanie właściwego wyboru. Ubezpieczenie, podatek i pełna obsługa są zawarte w cenie wypożyczenia samochodu ciężarowego. Wszystkie samochody ciężarowe dostępne w ramach floty pojazdów do wynajęcia są nowe, zapewniają wysoki komfort prowadzenia, ekonomiczne zużycie paliwa i bezpieczeństwo. Przedsiębiorstwo wspiera też sprzedaż produktów całego koncernu Volvo na rynku polskim, finansując wszystkie środki transportu, w skład, których wchodzą zarówno samochody ciężarowe, autobusy, jak i maszyny budowlane. Swoim klientom oferuje trzy formy finansowania: leasing finansowy, leasing operacyjny oraz umowę najmu. Leasing pozwala na korzyści podatkowe, uproszczenie formalności w porównaniu z zaciąganiem kredytu, mniejszą ilość zabezpieczeń transakcji, użytkowanie środka trwałego przy minimalnych nakładach kapitału własnego, minimalizację ryzyka kredytowego przez wybór waluty umowy oraz zwiększenie płynności finansowej firmy. Umowa najmu polega natomiast na oddaniu Klientowi pojazdu do użytkowania w zamian za z góry ustaloną opłatę miesięczną. Najemca może dzięki temu skoncentrować się na działalności swojego przedsiębiorstwa oraz precyzyjnie ustalić swój budżet. Koszty finansowania, usługi serwisowe, naprawy i konserwacje, ubezpieczenie OC i AC wliczone są w cenę. Najemca ponosi jedynie koszty związane z paliwem, podatkiem drogowym i obsługą pojazdu. Po wygaśnięciu umowy najemca zwraca pojazd do VFS bez dodatkowych opłat.
  • Firma DAF korzysta z oferty Paccar Financial Polska, która pomaga w podejmowaniu decyzji dotyczących finansowania i leasingu. Jako organizacja finansująca należąca do firmy DAF Trucks od lat wspiera ona właścicieli pojazdów, którym proponuje nowatorskie plany zakupu i leasingu z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb. Można wybierać spośród szeregu opcji, które zostaną zawarte w umowie. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są leasing finansowy i operacyjny. Wybór leasingu operacyjnego oznacza, że klient nie kupuje ciężarówki czy naczepy, lecz wykupuje prawa do użytkowania pojazdu przez określony czas. Najważniejsze zalety tej formy leasingu to: brak obowiązku kupna, mniej prac administracyjnych, miesięczne opłaty mogą zostać odpisane od wyników operacyjnych, leasing nie jest uwzględniany w bilansie, dlatego nie ma negatywnego wpływu na wypłacalność firmy. Gdy klient zdecyduje się na leasing finansowy, rozkłada koszty zakupu na stałe kwoty rat spłacanych przez określony czas, a wstępny nakład jest niewielki. Po uiszczeniu wszystkich opłat można przedłużyć umowę leasingu lub zapłacić wcześniej ustaloną kwotę i stać się właścicielem pojazdu. Paccar Financial to profesjonalna organizacja, na której można polegać w zakresie finansowania kompletnych zestawów: pojazdów nowych i używanych, a także naczep i zabudów.
  • Firma Iveco Capital wspiera swoich klientów przy zakupach produktów Iveco, finansując całą gamę lekkich, średnich i ciężkich pojazdów użytkowych przy pomocy usług finansowych dopasowanych do indywidualnych potrzeb. W ten sposób zakupy pojazdów mogą być finansowane przy pomocy różnych usług w tym m.in. wynajmu długoterminowego, leasingu operacyjnego, leasingu finansowego oraz systemu sprzedaży ratalnej. W ramach programu istnieje możliwość gwarancji odkupu leasingowanych pojazdów z gamy Iveco po zakończeniu okresu umowy leasingu. Produkty Iveco zostały stworzone przez ekspertów branżowych, którzy doskonale rozumieją specyfikę transportu drogowego.

Podsumowując

Producenci pojazdów ciężarowych proponują wiele rozwiązań finansowych. Do najpopularniejszych należy leasing operacyjny i finansowy. Jednak coraz częściej pojawiają się także oferty sprzedaży ratalnej, pożyczki oraz najem długo i krótkoterminowy, a wszystko to dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Taka forma finansowania pozwala na użytkowanie pojazdów przy jak najniższym stałym koszcie miesięcznym. Niejednokrotnie pojazdy finansowane przez producentów objęte są także ubezpieczeniem o bardzo szerokim zakresie, kontraktami serwisowymi oraz całym szeregiem usług informatycznych. Obecnie coraz więcej przewoźników drogowych kieruje się właśnie tymi kryteriami podczas wyboru konkretnej marki pojazdu.