Opłaty drogowe na Białorusi, e-myto, cennik.

podatekZarejestruj się na BellToll

Od 1 lipca 2013 roku zacznie obowiązywać System Poboru Opłat na Białorusi. Każda firma transportowa, która jeździ w trasy do naszego wschodniego sąsiada, może już teraz zarejestrować się w narodowym elektronicznym systemie poboru opłat na Białorusi. W tym celu wystarczy odwiedzić stronę internetową beltoll.by lub jedno z 14-stu regionalnych Miejsc Obsługi Klienta. Zarejestrowani użytkownicy otrzymają spersonalizowane urządzenie pokładowe OBU dedykowane na rynek białoruski, które pozwoli im korzystać z 815 km płatnych dróg.

Użytkownicy, którzy zarejestrują się na stronie internetowej w celu dokończenia rejestracji będą musieli odwiedzić jedno z Miejsc Obsługi Klienta. Tam też będą mogli odebrać urządzenie OBU. Umowa może zostać podpisana w dwóch wariantach:

pre-pay – użytkownik dokonuje przedpłaty i wnosi depozyt  lub
post-pay – z zaznaczeniem, że płatności będą dokonywane za pomocą kart flotowych.

 

System poboru opłat będzie obowiązkowy dla kierowców:

– pojazdów samochodowych zarejestrowanych poza granicami krajów Związku Celnego (Republika Białorusi, Federacja Rosyjska, Kazachstan) o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5 tony;

– pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony (pojazdy ciężarowe, autobusy).

Poza tym BelToll uruchomił specjalną infolinię: 375 (172) 798 798 czynną przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Przewoźnicy mogą otrzymać informacje w języku białoruskim, rosyjskim, polskim i angielskim.