Po budzie ich poznacie

Straż miejska, nowe "budy"Niech podniesie rękę ten, kto pała sympatią do straży miejskiej. Nie widzę ani jednej dłoni w górze. Przynajmniej ani jednej, która co najmniej 6 dni w tygodniu dzierży kierownicę auta. Trzeba to głośno przyznać. Transport nie znosi straży miejskiej! Kierowcy zdecydowanie nie lubią być zaskakiwani przez przedstawicieli służb porządkowych najniższego szczebla. Strażnicy miejscy nie dość że lubują się w zakładaniu blokad kół oraz wlepianiu mandatów zamiast upominać i pouczać, to w dodatku poruszają się pojazdami, które trudno rozpoznać.

Teraz cała branża TSL może odetchnąć z ulgą. Według nowego rozporządzenia ministra infrastruktury wygląd samochodów służbowych straży miejskiej od 1 stycznia 2012 roku będzie ujednolicony. Srebrny lakier, granatowe pasy z umieszczonymi na nich odblaskowymi napisami oznajmiającymi, z kim mamy do czynienia oraz żółte, odblaskowe kwadraty tworzące granatowo-żółtą szachownicę na budzie to nowe, wyraziste cechy nowego wizerunku straży miejskiej.

Problem polega na tym, że nowy wygląd będą miały dopiero pojazdy straży zarejestrowane… po 1 lipca 2012. Teraz cała branża TSL może powrócić do swojego tradycyjnego, miarowego oddechu.

Foto: ©Bernd_Jürgens-Fotolia.com