Transport maszyn rolniczych

transport maszyn rolniczychTransport maszyn rolniczych

Jest skomplikowanym procesem. Ciągniki rolnicze, kombajny, czy siewniki wymagają specjalistycznego działania. Należy bowiem uwzględnić ich ponadgabarytowość.

Do transportu maszyn rolniczych wykorzystywane są samochody ze specjalnymi naczepami o odpowiednich wymiarach. Firma transportowa musi prawidłowo zabezpieczyć ładunek oraz odpowiednio wyznaczyć trasę, biorąc pod uwagę uwarunkowania drogowe – wiadukty, ograniczenia. Cena takiego transportu jest możliwa do ustalenia dopiero, gdy znana jest waga i wielkość konkretnej maszyny oraz oczywiście odległość, jaką trzeba będzie z nią pokonać.

Maszyny z zagranicy?

W Polsce coraz częściej spotykamy się z maszynami rolniczymi, sprowadzonymi z Niemiec, czy Wielkiej Brytanii. Import tych maszyn wiąże się z wieloma formalnościami. Jednak maszyny te są na ogół tańsze. Warto pomyśleć o zatrudnieniu firmy wyspecjalizowanej w ściąganiu maszyn z zagranicy. Ułatwi nam to znacznie życie.

Firma transportowa

Warto wybrać firmę, która posiada odpowiednio przeszkolonych pracowników, ubezpieczenie, certyfikaty i uprawnienia. Liczy się też kompleksowa usługa od drzwi do drzwi. Tak, by klient nie musiał się o nic martwić.