Wolne ładunki a zatrudnienie

wolne ładunkiWolne ładunki są podstawą funkcjonowania branży TSL. Ostatnimi czasy przewoźnicy w całej Europie spotykają się niestety z ich niewystarczającą ilością. Ostatnie badania Antal Global Snapshot pokazały, że choć optymizm wśród pracodawców się zmniejszył, to nadal szukają oni wykwalifikowanej kadry. Doświadczenie pracowników jest bowiem bezcenne.

Oczywiście nie można mówić, że rozpoczął się czas zatrudniania na dużą skalę. Jednak, aby przetrwać na rynku, firmy muszą wprowadzać innowacyjne rozwiązania i dalekowzroczne plany. Aby tak się działo potrzebują zatrudniać specjalistów, którzy wiedzą jak obecnie najskuteczniej pozyskiwać wolne ładunki. Poszukiwani są więc spedytorzy, którzy potrafią na bieżąco kontrolować sytuację na rynku, reagować na zmiany, a także przygotowywać plany na przyszłość.

Polska, na tle innych krajów, okazuje się być jednym z bardziej stabilnych rynków pod względem zatrudnienia. To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób związanych z branżą. Rynek czeka teraz na moment, w którym wolne ładunki będą ponownie łatwo dostępne dla przewoźników. Liczba frachtów co roku wzrasta na wiosnę. Możliwe więc, że już wkrótce czeka nas poprawa sytuacji.